Wypadek córki na zjeżdzalni

Odszkodowania za uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty - koszty leczenia, utrata możliwości zarobkowania itp.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Wypadek córki na zjeżdzalni

Postprzez roch73 » N cze 28, 2009 5:19 pm

Moja 7 letnia córka zjeżdżając na dmuchanej zjeżdżalni spadła bezpośrednio na ziemię i uszkodziła kręgosłup.

Wysokość około 80 cm ze zjeżdżalni do ziemi, a materac, który powinien znajdować się na całej szerokości
wyjazdu ze zjeżdżalni zabezpieczał tylko połowę tego wyjazdu. Córka po upadku na ziemię, a nie na materac przez 10 minut nie mogła złapać
oddechu, nie mogła również chodzić. Zdarzenie było zgłoszone znajdującej się tam policji, która jednak nie obejrzała miejsca wypadku i skierowała
nas na pogotowie skąd dostaliśmy skierowanie do szpitala na prześwietlenie kręgosłupa.

Prześwietlenie wykazało uraz dolnej części grzbietu i miednicy. Znam wszystkie dane organizatora tej imprezy jednak nie wiem co
mam dalej z nimi robić. Czy mogę starać się o jakieś zadośćuczynienie z tego tytułu.Proszę o odpowiedź.
roch73
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 2:01 pm

Re: Wypadek córki na zjeżdzalni

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Wt cze 30, 2009 10:33 pm

Właściciel/zarządca zjeżdżalni odpowiada za powstała szkodę na zasadzie winy. Trzeba mu będzie udowodnić zaniedbanie, naruszenie norm bezpieczeństwa, aby ponosił odpowiedzialność. Brak materaca amortyzującego upadek jak również dopuszczenie dzieci w wieku nie dającym gwarancji bezpiecznego zjazdu jest podstawą odpowiedzilaności. Za doznane obrażenia przysługują świadczneia z kc - zadośćuczynienie i odszkodowanie za koszty leczenia, dojazdów etc.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody osobowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron